Haberler

Haz 19

Kokteyl Prolonge

Türk Ve Dünya Mutfaklarından Kokteyl Prolonge Menüleri

Kurumsal toplantılar ve iş yeri organizasyonları için düzenlediğiniz kokteyl programlarında hazır menü ile yiyecek ve içecek servislerinin kullanılabilmesi için kokteyl prolonge hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetimiz sayesinde normal kokteyl organizasyonlarından ayrılan özel noktalar elde etmeniz mümkündür. Bilhassa servis, içecekler ile sınırlı olmamakla birlikte çok çeşitli bir şekilde lüks başlangıç menüleri ve atıştırmalıklar üretilerek servise dahil edilmektedir.

Birçok işletme tarafından özellikle önemli toplantılar ve iş anlaşmaları gibi toplantılarda tercih edilen bu hizmetler sayesinde konuklar çok zengin bir menü içerisinde seçim yapma şansına sahip olmaktadır. Sadece kurumsal organizasyonlar için değil kişisel organizasyon ve davetler için de alkollü ve alkolsüz içecekler, sıcak ve soğuk yemek çeşitleri bir araya getirilerek, bir kokteyl organizasyonu gerçekleştirilebilir.

Alioğlu Catering olarak sizlere sunduğumuz kokteyl prolonge menülerimiz içerisinde hem geleneksel Türk mutfağından ürünler hem de Dünya mutfaklarından birçok farklı yemek lezzetleri yer almaktadır. Tamamen isteklerinize bağlı bir şekilde farklı menüleri oluşturabilir veya var olan menüler arasından seçim gerçekleştirerek, kendi organizasyon kokteyl menünüzü elde edebilirsiniz.

Konukların ister oturarak ister ayakta dolaşarak önceden hazırlanmış açık büfeler üzerinden yiyecek ve içecek alabildiği bu kokteyl organizasyonunda dağınık bir yerleşim oluşturulmaktadır. Yani salona dağınık bir şekilde yerleştirilmiş ve belirli bir konsept üzerinden düzenlenmiş bistro masalar, sürekli garsonlar tarafından içecek ikram edilerek güncel tutulmaktadır. Özellikle zengin ve sürekli taze açık büfe menüler sayesinde her misafir istediği kadar yiyecek ve içecek tüketme şansına sahiptir.

Kokteyl Prolonge Menüleri İçin Hangi Lezzetler Seçilebilir?

Alioğlu Catering sayesinde örnek bir şekilde tercih edebileceğiniz kokteyl prolonge menülerimiz içerisinde öncelikli olarak patates cipsi, kuruyemiş, havuç, salatalık, kornişon turşu, kiraz domates, baharatlı peynir topları gibi atıştırmalıklar yer alabilir. Sonrasında kanepe çeşitleri, soğuk büfe ve sıcak büfe gibi noktalar ayrı ayrı düzenlenecektir.

Kanepe çeşitleri konusunda onlarca farklı seçenek arasından seçimler gerçekleştirebilir veya seçimleri tamamen firmamıza bırakabilirsiniz. İşletmenizin veya davet organizasyonunuzun konseptine ve geleneklerine uygun bir şekilde doğru kanepe seçimleri yapılabilir. Örneğin, fesleğenli ekmek üzerinde krem peynir ve üzüm ya da domatesli ekmek üzerinde hindi füme portakal filetosu birleşimi gibi kanepe çeşitleri tercih edilebilir.

Soğuk büfe kısmına gelindiğinde kokteyl prolonge hem yerli hem de uluslararası peynir çeşitleri, füme et ürünleri, deniz mahsulleri ve şarküteri ürünlerinden seçimlerle çok zengin bir büfe tercihi gerçekleştirilebilir. Ayrıca farklı et ürünlerinin deniz ürünleri ve bakliyatlar ile birleşimi sayesinde salata çeşitleri, meze çeşitleri ve piyaz gibi çeşitler soğuk büfe içerisinde sunulabilir.

Sıcak büfe kısmında ise küçük et çeşitleri, sıcak olarak hazırlanmış et, sebze tarifleri, içli köfte, paçanga böreği, tereyağlı pilav gibi birçok çeşit bulunabilir. İstediğiniz düzene, organizasyon ve konsept özelliklerine göre dana eti, kuzu eti veya balık etleri sıcak bir şekilde servis edilebilir.

Kokteyl Prolonge İçin Tatlı Büfe Seçenekleri

Gerçekleştirilecek kokteyl prolonge menüleri içerisinde son nokta olarak tatlı büfe çeşitleri en önemli kısımlarından birini oluşturmaktadır. Tatlı büfe kısmı içerisinde Türk tatlılarından farklı seçimler gerçekleştirebilir, geleneksel tatlılar ya da dünya tatlılarından seçimler yapabilirsiniz.

Geleneksel seçimler için baklava, kadayıf, künefe, vezirparmağı, sultan tatlısı veya bülbül yuvası gibi seçimler gerçekleştirilebilir. Daha ulusal ve dünya mutfağından seçenekler için Fransız tartoletleri, browni, krem brule, tiramisu veya puding çeşitleri tercih edilebilir. Yine tatlı büfe içerisinde Alioğlu Catering hazırlığı ile taptaze mevsim meyveleri ve meyve salatası gibi seçenekler katılabilir.

Alioğlu Catering
Menü