En Zengin Menüler İle Catering Yemek

Catering hizmetleri, müşteriler için yiyeceklerin hazırlanmasını, teslimini ve sunumunu koordine eder. Şimdiye kadar bir düğün resepsiyonuna, bağış toplama etkinliğine, gelin duşuna, prova yemeğine ya da nefis bir şekilde yemek hazırlayıp sunan organizasyona katıldıysanız, büyük ihtimalle o etkinliğe bir catering hizmeti verilmiştir. Alioğlu olarak her gün genişleyen zengin ve lezzetli menümüzle sizlere en iyi catering hizmetini sunmayı amaçlıyoruz.

Peki bir catering şirketi perde arkasında ne yapar? İlk müşteri-yemek servisi toplantısından büyük güne kadar, catering çok fazla planlama, hazırlık, ekip çalışması, yaratıcılık ve esneklik içerir.

Bir catering ekibi konseptten itibaren müşterileriyle yakın bir şekilde çalışarak meze menüsü, bar menüsü, oturmalı akşam yemeği menüsü ve muhtemel tatlı, kahve ve gece atıştırmalıkları menülerini de özel olarak hazırlar.

Alioğlu gibi bazı etkinlik catering şirketleri, organik, yerel yetiştiricilerine ulaşacak ve bir sonraki etkinlik için mevsimlik meyve, sebze ve ürünleri rezerve eder.

catering yemek
catering yemek

En Özel Günlerinizde Alioğlu Catering Kalitesi

Kişisel davetleriniz, aile buluşmaları veya iş yeri organizasyonları gibi en özel günlerde misafirlerinizle aynı sofrada lezzetli yemekleri paylaşmaya önem veririz. Bu nedenle sofradaki her lezzet doğru seçilmeli ve damak tadına uygun olmalıdır. Alioğlu yemek firması üzerinden aldığınız catering hizmeti ile özenle hazırlanmış lezzetli tariflerle ve kusursuz menülerle buluşabilirsiniz.

Örneğin, misafirleriniz için hazırlamak istediğiniz özel bir iftar sofrasında eşsiz bir menü olmasını talep edebilirsiniz. Öncelikle iftariye tabağı hazırlanması ve ordövr tabağı sonrasında sıcak çorba ve ardından ana yemek, pilav, salata çeşitleri ve son olarak tatlı eksiksiz şekilde sunulur. İftar programı için farklı meşrubatlar ve Ramazan’a özel içecekler ile menü bir bütün oluşturur. Yemek sonrasında çay ve kahve ikramıyla sofra eksiksiz bir hale gelecektir.

Bu tip programlarda özellikle her misafir için damak tadına uygun ve herkesin rahatlıkla tüketebileceği yemekler için en önemli nokta malzeme seçimidir. Bu nedenle firmamız hazırladığı lezzetlerde mutlak malzeme kalitesine en büyük özeni göstermektedir. Örneğin, hazırlanacak bir etli bakliyat yemeği için kullanılan bakliyat ve et ile yanında pişirilen pilavın pirinci gibi her üründe en iyi malzemeler kullanılmaktadır.

Doğru Catering Hizmetleri Nasıl Seçilir?

Artık bir catering şirketinden ne bekleyeceğinizi bildiğinize göre, kötü bir catering şirketinin nasıl göründüğünü bilmek de önemlidir.

Temiz, düzenli bir mutfak görmek, bir catering şirketi hakkında çok şey söyler. İşler kaotik ve pis görünüyorsa, etkinliğiniz de öyle olacaktır. Kötü bir etkinlik catering firması gerçek yüzünü hazırlık sürecinde gösterecektir. Örneğin dakik olmak, iyi bir catering şirketinin temel özelliğidir. Çoğu etkinlik yemek, kokteyl ve temizlik üzerine odaklandığından, kötü bir catering şirketi kiralamak etkinlik deneyiminizi büyük ölçüde etkileyecektir. Akşam yemeğini zamanında çıkarmakta zorlanılması, etkinliğinizi dağınık bırakabilir, yetersiz bir kadroya sahip olabilirler.

Bir catering hizmeti kiralamak söz konusu olduğunda, doğru seçim yapmak size zaman ve para kazandıracak ve hepsinden önemlisi, etkinlik kötü tecrübeler yerine konukların katıldığı en muhteşem etkinliklerden biri olarak tarihe geçecek.

Sertifikalı organik yemek servisi veya yaklaşan etkinliğiniz için Alioğlu Catering hakkında daha fazla bilgi için güler yüzlü ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Birkaç basit soruyla bütçenize ve tüm etkinlik ihtiyaçlarınıza uygun size özel bir menü oluşturabiliriz.

catering-yemek-menusu-555